Recenzja lodówki Samsung BRB260076WW - czy warto?

Recenzja lodówki Samsung BRB260076WW – czy warto?

Recenzja lodówki Samsung BRB260076WW – czy warto? Lodówka jest jednym z najbardziej podstawowych i istotnych w funkcjonowaniu każdego mieszkania czy domu urządzeń, a jednocześnie pierwszym, na jakie powinno się zdecydować przy jego wyposażaniu. Ostatnimi czasy miałem możliwość testowania jednej z najciekawszych opcji aktualnie prezentowanych przez polski rynek – Samsung BRB260076WW.

Czy jest ona warta swojej ceny? Które z jej elementów zwracają na siebie największą uwagę i co do których trzeba mieć świadomość, zanim w ogóle się po nią sięgnie? O tym wszystkim – w mojej recenzji.

Samsung BRB260076WW – pierwsze wrażenia

Recenzja lodówki Samsung BRB260076WW - czy warto?
Recenzja lodówki Samsung BRB260076WW – czy warto?

Lodówka stworzona z myślą o byciu zabudowaną frontami, a taką właśnie jest Samsung BRB260076WW, nie musi wyglądać fenomenalnie. W końcu cały efekt wizualny tworzą w jej przypadku fronty meblowe. Mimo wszystko jednak liczą się takie aspekty, jak jej bryła, sposób rozmieszczenia wszystkich półek oraz przede wszystkim ich rodzaj. Te wszystkie aspekty już po spojrzeniu na nie po raz pierwszy okazały się solidne i rzeczywiście przydatne. Szczególną uwagę przy pierwszym spojrzeniu na ten sprzęt przykuła do siebie specjalna półka Easy Slide znajdująca się w zamrażarce. Przypomina ona nieco szufladę, ale bez zabudowanego jej frontu. Dzięki niej można szybko układać, przechowywać i wyjmować mniejsze produkty. Pierwsze wrażenie jest takie, że będzie ona czymś przydatnym. Rzeczywistość wynikająca z późniejszego testowania jej w akcji potwierdza całość.

Samsung BRB260076WW to bardzo estetyczna lodówka o przemyślanej budowie. Wygląda ładnie i solidnie, a sposób jej wykonania zdecydowanie zwraca na siebie uwagę.

Samsung BRB260076WW w akcji – czy sprawdza się przy codziennym użytkowaniu?

Czego można oczekiwać od lodówki? Ja patrzę na to w sposób prosty. Tak, jak każdy mężczyzna, zwracam uwagę na funkcjonalne jej aspekty. Wraz z użytkowaniem z kolei wychodzi to, czego mi w danym sprzęcie brakuje, a co naprawdę w nim doceniam. W tym konkretnym przypadku jedną z najlepszych rzeczy, z jakimi się spotkałem jest ilość, rozmieszczenie oraz różnorodność półek. W lodówce tej można przechowywać absolutnie wszystko, w sposób bardzo uporządkowany. Znajdują się tutaj półki na najświeższe warzywa (pozwalające zachować im świeżość), specjalne półki na napoje i – ogólnie – butelki, ale i oczywiście foremki na jajka czy miejsca na drzwiach na nieco większe butelki. Słowem: wszystko, czego dusza może zapragnąć.

W przypadku lodówki Samsung BRB260076WW, dodatkowo zwróciłem uwagę na:

  • możliwość ustawienia najbardziej optymalnej temperatury – lodówkę można ustawić w taki sposób, by utrzymywała najbardziej optymalną dla chłodziarki temperaturę (2 stopnie Celsjusza), lekko schładzała (-1 stopień) albo też delikatnie zmrażała (-5 stopni). Co bardzo przydatne, można zamienić jedną z komór zamrażarki w chłodziarkę, to właśnie tam decydując się na ustawienie lekkiego zmrażania. Muszę przyznać, że do zimnych napojów to wyśmienita opcja – zwłaszcza jeśli ktoś ma przyjść, ale nie wie się dokładnie, kiedy się pojawi;
  • możliwość niezależnego schładzania każdej komory, dzięki której można dostosować poziom chłodzenia nie do jednego rodzaju produktów, a do kilku różnych, znajdujących się na odrębnych półkach;
  • zapobieganie mieszaniu się zapachów – od zawsze miałem problem z tym, że wkładając kiełbasę (czy cokolwiek innego) o intensywnym zapachu musiałem liczyć się z tym, że będzie nią pachniało masło, sałata. Słowem: wszystkie inne produkty, które będą przebywały w lodówce. W tym konkretnym modelu każda komora posiada swój własny parownik, który zapobiega mieszaniu się zapachów, a jednocześnie wysychaniu żywności, dłużej utrzymując jej świeżość. Choć brzmi to jak reklama, jest to zauważalne i rzeczywiście przydatne. Produkty, które wcześniej musiałem starać się zjeść bardzo szybko, teraz mogę trzymać w lodówce znacznie dłużej. Bez utraty ich jakości;
  • mniejsze rachunki za prąd – nie sądziłem, że to powiem, gdyż nie zwracam tak dużej uwagi na zużycie energii. Tutaj jest to jednak niesamowicie widoczne. Pobór prądu w tym przypadku jest uzależniony od ilości produktów, które są przechowywane w lodówce. Jest zatem bardzo dynamiczny. Działa to na wielki plus i w moim przypadku rzeczywiście przyczyniło się do spadku rachunków za prąd. Polecam mieć na uwadze fakt, że lodówka jest włączona całodobowo i pracuje nieustannie. Dlatego też to, ile pobiera prądu może mieć kluczowe znaczenie w cenie, jaką trzeba zapłacić za jej eksploatację.

Podsumowanie

Lodówka Samsung BRB260076WW sprawdza się bardzo dobrze przy codziennym jej użytkowaniu (które w przypadku tego typu sprzętu jest czymś naturalnym i w pełni normalnym). Łatwo jest utrzymać ją w czystości, a każdy z jej elementów został wykonany z myślą o ergonomiczności. Jest opcją świetną, bo i komfortową – taką, która zawiera w sobie wszystko to, czego można by od niej oczekiwać. Ja ze swojej strony mogę śmiało ją polecić – do tej pory nie miałem z nią problemów i wiele wskazuje na to, że nie będzie miała zamiaru ich stwarzać. Przynajmniej w najbliższej przyszłości.