Szkolenie rehabilitacyjne dla fizjoterapeutów

Szkolenie rehabilitacyjne dla fizjoterapeutów

Szkolenie rehabilitacyjne dla fizjoterapeutów – zwrot kosztów szkolenia, jak je zdobyć. Jesteś fizjoterapeutą i chciałbyś dalej rozwijać się w swoim zawodzie, dostarczając swoim pacjentom najnowocześniejsze metody rehabilitacji? W tym celu niezbędne są różne kursy rehabilitacyjne dla fizjoterapeutów, pozwalające nabyć nowe umiejętności. Nawet jeśli Twój budżet nie wystarczy, aby w pełni sfinansować treningi i zajęcia, nie będziesz przytłoczony.

Wystarczy zainteresować się dotacjami rozwojowymi udzielanymi przez UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Jak skutecznie pozyskać nawet do 80% dofinansowania unijnego na szkolenia rehabilitacyjne fizjoterapeutów? Na czym polega dofinansowanie szkoleń i jakie warunki muszą być spełnione. Wszystko to zapisujemy poniżej.

Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest szkolenie w ich karierze. Pozwalają nabyć nowe umiejętności lub poprawić te, które już posiadasz, ponieważ podstawowa wiedza czasami nie wystarcza, aby służyć w pełni profesjonalnie. Szczególnie w tak specyficznym, rozwijającym się zawodzie bardzo ważną rolę odgrywa kształcenie fizjoterapeutów, które poszerzają zakres działań konkretnej osoby, co może prowadzić do znacznie większych zysków w przyszłości, a poza aspektami finansowymi, tak aby więcej osób może pomóc.

Szkolenie rehabilitacyjne dla fizjoterapeutów – zwrot kosztów szkolenia, jak to uzyskać

Dzięki obecności naszego kraju w UE, MŚP i ich pracownicy, a także drzewa iglaste (jak to często bywa w branży fizjoterapeutycznej) mają możliwość finansowania swojego rozwoju poprzez szkolenia. Jedynym warunkiem jest posiadanie zarejestrowanej firmy w województwie, w którym będziemy ubiegać się o dofinansowanie. Z drugiej strony, jeśli nasza działalność jest zarejestrowana w województwie warmińsko-mazurskim, a aktywność fizyczną wykonujemy w województwie pomorskim, to musimy ubiegać się o kurs rehabilitacyjny dla fizjoterapeuty lub kogokolwiek innego w województwie warmińsko-mazurskim.

Jak uzyskać dofinansowanie na szkolenie rehabilitacyjne fizjoterapeuty?

Szkolenie rehabilitacyjne dla fizjoterapeutów
Szkolenie rehabilitacyjne dla fizjoterapeutów

Niestety, jak w wielu innych rzeczach, panuje biurokracja i aby móc sięgnąć po środki, należy przede wszystkim odwiedzić stronę, która rozwija bazę usług. Ta strona jest platformą, na której można znaleźć wszystkie informacje o szkoleniach współfinansowanych przez Europejski Fundusz Społeczny. Warto poszukać w wyszukiwarce szkoleń rehabilitacyjnych fizjoterapeutów, ale jeśli masz już wybraną przez siebie szkołę, która oferuje taki kurs, spróbuj znaleźć ją w bazie danych. Wszystkie firmy rozwijające bazę usługową muszą wykazać się doskonałymi umiejętnościami szkoleniowymi i wykwalifikowanymi pracownikami, aby można było określić wartość merytoryczną takiego szkolenia. Po wybraniu odpowiedniej firmy możesz zacząć ubiegać się o dofinansowanie danego szkolenia.

Proces należy rozpocząć od znalezienia operatora, który przyjmuje wnioski, wdraża i rozstrzyga wnioski o dofinansowanie beneficjentów konkretnych szkoleń w konkretnym województwie, w którym jest zarejestrowane Twoje wydarzenie. Po znalezieniu wyślij mu pełny formularz dostępny na powyższej platformie.

Jaka jest wysokość stypendium szkoleniowego?

Dotacja jest zróżnicowana w zależności od tego, gdzie firma jest zarejestrowana, ale zawsze wynosi od 50% do 80% całości szkolenia. Różnice te wynikają z konieczności wyrównywania szans w województwach słabiej rozwiniętych, takich jak wspomniane już województwo warmińsko-mazurskie. Za kurs rehabilitacji fizjoterapeuty kosztujący 1000 zł wystarczy dopłacić od 500 do 200 zł z stypendium. To świetna okazja do podnoszenia swoich kwalifikacji.

Dofinansowanie szkoleń i kursów zazwyczaj przybiera dwie formy:

  1. Pierwszy to bon treningowy, na wybrany przez Ciebie program rehabilitacji fizjoterapeuty, aby otrzymać bon na dotację, należy wykupić pozostałą kwotę szkolenia, która nie jest wliczona w dotację. Vouchery tego typu mają datę ważności, co oznacza, że ​​musisz je wykorzystać do określonej daty.
  2. Drugi to zwrot opłat za kurs. W takim przypadku należy zawrzeć umowę o dofinansowanie ze swoim przewoźnikiem, a następnie samodzielnie wybrać ośrodek szkoleniowy z listy ośrodków refundacyjnych. Po szkoleniu zostanie dokonane rozliczenie z operatorem, a poniesione przez Ciebie opłaty zostaną Ci natychmiast zwrócone w wysokości procentowej dotacji. Rzeczywiście, to proste i nie tak skomplikowane, jak się wydaje?

Dzięki tego rodzaju dofinansowaniu nawet niewielka placówka fizjoterapeutyczna ma szansę na wzrost w rywalizacji, a korzystanie z nich jest bardzo korzystne dla każdego. Po takim szkoleniu osoby rehabilitowane mogą pracować w różnych ośrodkach fizykoterapii. Na przykład ośrodki rehabilitacyjne chętnie wysyłają swoich rehabilitowanych pacjentów na zajęcia z fizykoterapii.