Ocieplenie dachu pianką

Ocieplenie dachu pianką

Ocieplenie dachu pianką: Polska znajduję się w klimacie umiarkowanym, co oznacza, że latem temperatury są stosunkowo wysokie, natomiast zimy charakteryzują się chłodem. Z tego powodu tak duże znaczenie ma ocieplenie domu – gwarantuje odpowiednią izolację termiczną niezależnie od tego, z jaką pogodą mamy do czynienia.

Czym jest pianka poliuretanowa? Jakie rodzaje pianki poliuretanowej można wyróżnić? Jakimi właściwościami charakteryzuje się pianka poliuretanowa? Dlaczego warto zdecydować się na ocieplanie dachu za pomocą pianki poliuretanowej? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości czytelników.

Czym jest pianka poliuretanowa?

Jednym z najważniejszych zadań każdego budynku mieszkalnego jest chronienie przed niskimi temperaturami na zewnątrz. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że klasyczne materiały budowlane mogą okazać się niewystarczające, w konsekwencji konieczne okaże się wykorzystanie materiałów służących do ocieplania. Odpowiednia izolacja termiczna ma wpływ nie tylko na komfort codziennego mieszkania, ale również jest gwarancją ponadprzeciętnych oszczędności. Specjaliści w tym zakresie doszli do wniosku, że odpowiednio wykonana konstrukcja umożliwia zaoszczędzenie nawet 50% kosztów, które w innych warunkach są ponoszone na ogrzewanie budynku. Ocieplanie dachu pianką poliuretanową https://ocieplanie-dachow.com.pl/ to świetne rozwiązanie, bowiem materiał ten posiada satysfakcjonujące parametry. Co godne podkreślenia, za jej pośrednictwem możliwe jest ocieplenie niemalże każdego budynku- zarówno tego nowo zbudowanego, jak i realizowanego znacznie wcześniej. Najpopularniejszą metodą nakładania tej pianki to bezpośredni natrysk- tego typu prace powinny być wykonywane przez specjalistów, którzy nie tylko są doświadczeni, ale posiadają także odpowiedni sprzęt. 

Jakie rodzaje pianki poliuretanowej można wyróżnić?

Ocieplenie dachu piankąWiemy już, że ocieplanie dachu pianką ma bardzo duże znaczenie, a także jaki materiał w tym celu jest wykorzystywany. Warto teraz uzyskać nieco więcej informacji na temat tego, jakie rodzaje pianki można wyróżnić. Otóż największą popularnością cieszę się te otwarto komórkowe- jej forma jest podobna do budowy gąbki. Pianka charakteryzuje się tym, że jest lekka, paroprzepuszczalna, jednocześnie wykazuje ponadprzeciętną termoizolacyjność. Może być stosowana w takich lokalizacjach, gdzie z reguły układana jest wełna mineralna. Pianka otwarto komórkowa jest elastyczna, dlatego ocieplenie dachu pianką nie jest problematyczne. Nie należy jej używać, jeśli poziom wilgoci jest stosunkowo wysoki. 

Drugim rodzajem jest pianka poliuretanowa zamknięto komórkowa. Wyróżnia się z mikroskopijnymi pęcherzykami, które są zamknięte. Wykorzystuje się ją tam, gdzie jeszcze jakiś czas temu umieszczano styropian. Jest ona lekka, jednocześnie gwarantuje satysfakcjonujący poziom termoizolacji. Dodatkowo jest odporna na wodę – absorpcja tej cieczy wynosi 1%. Każdorazowo decyzja o wykorzystania pianki zamknięto komórkowej powinna być wykorzystana w konkretnych pracach ocieplanych.

Jakimi właściwościami charakteryzuje się pianka poliuretanowa?

Ocieplanie dachu pianką https://www.ocieplanie-dachow.waw.pl/ to coraz popularniejsze rozwiązanie. Wiążę się to bezpośrednio z tym, że materiał ten charakteryzuje się doskonałymi parametrami, a sposób użycia nie należy do najtrudniejszych. Pianka może być stosowana w skrajnych temperaturach, od -50 stopni do nawet 130 stopni Celsjusza. Doskonale radzi sobie z izolacją cieplną, jednocześnie ma niski współczynnik przewodzenia ciepła. Pianka poliuretanowa to niemalże gwarancja izolacji akustycznej. Dodatkowo nie jest szkodliwa dla naszego zdrowia, jest łatwa w montażu i obróbce, wykazuje się paro-przepuszczalnością, a jej transport nie sprawia najmniejszych problemów. Materiał ten posiada trzy stopnie palności, charakteryzuje się odpornością na działanie grzybów, pleśni, a także na dyfuzję pary wodnej lub opary chemiczne. Z powodzeniem może być pokrywana lakierem lub farbami, a w skrajnych przypadkach- laminowana.

Dlaczego warto zdecydować się na ocieplanie dachu za pomocą pianki poliuretanowej?

Nie bez powodu ocieplanie dachu pianką to tak powszechne zjawisko. Rozwiązanie to niesie ze sobą szereg zalet, o których z pewnością warto wspomnieć. Przede wszystkim izolacja skutecznie chroni nas przed utratą ciepła, a także przed nagrzewaniem się w okresie letnim. Trwałość takiego materiału wynosi minimum 25 lat. Pianka poliuretanowa jest bezpieczna dla otoczenia i ludzi, jednocześnie nie wydziela żadnych zapachów. Za jej pomocą uszczelnimy nawet te lokalizacje, które są niedostępne na pierwszy rzut oka. Pianka w błyskawicznym tempie utwardza się, dodatkowo wyróżnia się świetną przyczepnością do różnego rodzaju podłoża. Aplikacja nie zajmuje wiele czasu. Izolacja zabezpiecza konstrukcje wykonane z metalu przed zjawiskiem korozji, natomiast drewno przed pleśnią i grzybami. Pianka PUR wpływa również na lepszą jakość powietrza w poszczególnych pomieszczeniach.