Niezapomniane chwile podczas wakacji na Sardynii

Niezapomniane chwile podczas wakacji na Sardynii

Chcesz spędzić niezapomniane chwile podczas wakacji na Sardynii? Nie możesz zrobić lepiej! Wakacje to przede wszystkim czas odpoczynku i spokoju. Jedni mają wielkie plany, inni decydują się na spędzanie czasu we własnych ogrodach. W większości przypadków lenistwo wynika ze strachu przed zaplanowaniem idealnych wakacji. Niepotrzebny stres przed wyjazdem może trwać do momentu, aż zaczniemy odpoczywać, ale wcale nie musi tak wyglądać.

Z nami nauczysz się jak najlepiej wykorzystać i zaplanować wakacje na Sardynii! Sardynia to przede wszystkim malownicza wyspa położona na Morzu Śródziemnym. Z powierzchnią ponad 24 000 kilometrów kwadratowych jest drugą co do wielkości wyspą w regionie. Językami urzędowymi są sardyński i włoski. Poza tym, że jest regionem bogatym w cynk, żelazo, ołów i wiele innych cennych surowców, Sardynia znana jest przede wszystkim ze swoich atrakcji turystycznych.

Co może zaoferować Sardynia?

Zacznijmy od Szmaragdowego Wybrzeża, uznawanego za najcenniejszy klejnot Sardynii. Costa Smeralda, czyli Szmaragdowe Wybrzeże, bierze swoją nazwę od oszałamiających kolorów wód, a krystalicznie czyste białe piaski zapewniają zapierające dech w piersiach widoki. To pierwsze miejsce, do którego musimy pojechać na wakacje. Jeśli chodzi o Szmaragdowe Wybrzeże, nie można nie wspomnieć o Porto Cervo. To miasto na wschodnim wybrzeżu wyspy, o którym mówi się, że jest kochane i najczęściej wybierane przez zamożnych. Co zatem przyciąga turystów do miasta?

Wprawdzie minimalistyczne atrakcje takie jak Kościół Stella Maris przypadną do gustu każdemu, Park Wodny Gregorland to miejsce dla całej rodziny, a Faro di Capo Ferro zachwyca niezwykłymi widokami, dzięki czemu wybierają go mieszkańcy Sardynii Znajdź chwilę wytchnienia wśród oferowane atrakcje. Decydując się na wakacje na Sardynii, musieliśmy znaleźć czas poza naszym napiętym harmonogramem, aby odwiedzić miasto Alghero.

Ze względu na wpływy architektoniczne kultury hiszpańskiej miasto nazywane jest Małą Barceloną. Można tam zwiedzić zabytki, takie jak katedra Santa Maria del Fiore, która została zaprojektowana i zbudowana w stylu gotyckim, ale która dzięki przebudowom dokonanym w XIX wieku charakteryzuje się teraz stylem neogotyckim. Alghero jest również cenione za dużą liczbę atrakcji stworzonych przez naturę, w tym kilka kilometrów od miasta Grotę Neptuna. Wyjątkowość tego miejsca polega na złocistym wnętrzu i jego wielkości – wewnątrz jaskini znajduje się jezioro o długości około 120 metrów. Zachwyca wielu turystów. A jeśli wciąż brakuje nam pieniędzy, Sardynia ma do zaoferowania znacznie więcej niż malownicze plaże.

Niezapomniane chwile podczas wakacji na Sardynii
Niezapomniane chwile podczas wakacji na Sardynii

Zatoka Orosei to niezwykłe miejsce, w którym morze spotyka się z górskim krajobrazem. Do tego magicznego miejsca można dotrzeć tylko łodzią i cieszyć się pięknem plaż ukrytych w innych częściach świata. Planując wakacje na Sardynii nie tylko planujemy, dokąd mamy pojechać, ale również bierzemy pod uwagę koszt wyjazdu oraz informacje, które mogą nam się przydać podczas urlopu.

Na początek zacznijmy od najczęściej zadawanego pytania – czy podróżujesz na własną rękę, czy z biurem podróży? Po pierwsze, musimy wiedzieć, jakie mamy opcje. Wspominaliśmy już, że Sardynia jest dużą wyspą, więc jeśli chcesz spędzić wakacje na Sardynii i poznać wszystko, co ma do zaoferowania, najlepiej jest wybrać jakieś zakwaterowanie i zmieniać lokalizację co kilka dni.

W ten sposób nie tracimy czasu na dojazd z naszego tymczasowego miejsca zamieszkania do miejsc, które chcemy odwiedzić. Jedynym minusem jest ciągłe pakowanie i meldowanie się w hotelach to strata czasu, ale myślę, że to rozwiązanie spodoba się większości osób, które nie znoszą spędzać godzin w samochodzie, jeśli chcemy zobaczyć każdy zakątek, to tak nieuniknione, że ludzie na wyspie nadal mieszkają w tym samym miejscu.

Drugą opcją, która przypadnie do gustu osobom, którym zależy przede wszystkim na wypoczynku, jest wybór lokalizacji, która w pobliżu ma jak najwięcej atrakcji turystycznych. Co prawda nie poznamy wszystkich uroków, jakie ma nam do zaoferowania wyspa, ale będziemy mogli delektować się jej dobrodziejstwami i zrelaksować się w malowniczym krajobrazie. Tym, którzy zdecydują się na drugą opcję, polecamy lokalizację na wschodnim wybrzeżu wyspy.

Oczywiście wakacje na Sardynii najczęściej kojarzą się z wypożyczeniem samochodu, bo bez niego zwiedzanie wyspy byłoby bardzo trudne. Już na wyspie można to zrobić, jednak większość podróżnych zachęca do skorzystania z ofert polskich wypożyczalni samochodów, gdyż są one korzystniejsze ekonomicznie. Mówiąc o finansach… ile będą kosztować wczasy na Sardynii https://www.linkedin.com/showcase/sardynia-wczasy/? Bilet lotniczy dla dwojga będzie kosztował około 1000 zł. Wypożyczenie samochodu jest opcją dodatkową i również kosztuje około 1000 zł za tydzień. Także koszt noclegu, który będzie zależał od tego, jaki nocleg wybierzemy, to kwestia indywidualna. Do tego trzeba doliczyć koszt jedzenia i dodatkową gotówkę, która przyda się na miejscu. Cóż, to nie będą tanie wakacje, ale będą niezapomniane.