Masaże wyszczuplające - czym są i w jaki sposób wpływają na proces odchudzania?

Masaże wyszczuplające – czym są i w jaki sposób wpływają na proces odchudzania?

Niemal każdy z nas był kiedykolwiek na diecie i powiedział sobie, że musi schudnąć parę kilo. Coraz większy odsetek polskiego i światowego społeczeństwa z kolei decyduje się na bardziej radykalne (wynikające chociażby z niezdrowego wyglądu czy zaleceń zdrowotnych) odchudzanie. Niezależnie od tego, do której z tych grup przynależymy, powinny nas zainteresować masaże wyszczuplające. Czy jednak tak właściwie odchudzają? A może działają w zupełnie inny sposób? Na ich opisaniu skupimy się  w tym artykule.

Na czym skupiają się masaże wyszczuplające?

Masaże wyszczuplające są zbawienne dla osób, które się odchudzają nie dlatego, że zmniejszają drastycznie objętość ciała – tak naprawdę bowiem wcale tego nie robią. Same w sobie skupiają się bowiem na wspomaganiu całego procesu odchudzania, pobudzając organizm do spalania tłuszczu, ale i sprawiając, że ten “uchodzi” z ciała w sposób najbardziej pożądany i niepozostawiający na nim nie do końca pożądanych znamion, fałd i tego typu rzeczy. Masaże wyszczuplające można uznać za coś, co poprawia działanie innych akcji podejmowanych w obrębie odchudzania. Coś, co zachęca organizm do “współpracy”. Masaże wyszczuplające modelują sylwetkę poprzez rozbicie i rozdrobnienie tkanki tłuszczowej – dzięki temu, ale też umiejętnemu rozprowadzeniu jej, uzyskuje się efekt jędrności. Same w sobie nie są w stanie jednak przynieść widocznych rezultatów – nie bez działań dodatkowych, kluczowych w zgubieniu zbędnego balastu tłuszczowego. Uwaga! Choć masaże wyszczuplające same w sobie nie są w stanie przyczynić się do utraty kilogramów, są w stanie zmniejszyć cellulit, z którym zmaga się większość osób, które pozbyły się dużej ilości tłuszczu. Wpływa to na wygląd całej sylwetki oraz ogólne zadowolenie z całego procesu odchudzania.

Masaże wyszczuplające a dieta i trening

Choć to masaże zwie się “wyszczuplającymi”, nie one najbardziej wpływają na naszą wagę, a zdrowa dieta oraz częsty, regularny trening – niekoniecznie bardzo intensywny, ale naciskający właśnie na regularność jego wykonywania. Aby więc się odchudzić, powinno się zdecydować na bardzo standardowe podejście do całego tego procesu, zmieniając cały styl swojego życia. Masaże wyszczuplające potrafią pomóc w uformowaniu sylwetki czy to od razu po schudnięciu, czy też w jego trakcie, ale też zwiększyć efektywność zrzucania kilogramów, zainicjowaną właśnie przez trening i prawidłową dietę. Właściwa dieta powinna zostać dostosowana do naszych indywidualnych preferencji i predyspozycji, na przykład przez dietetyka. W treningu z kolei należy zastosować metodę małych kroczków, zaczynając się ruszać, każdego dnia coraz więcej i coraz bardziej intensywnie. 

 

Polecamy także:

 

Główne zalety masaży wyszczuplających

Podobnie, jak w przypadku wszystkich innych, bardziej klasycznych i nienastawionych na efekty wyszczuplające masaży, tak i w tym przypadku mamy do czynienia z bezpośrednim poprawieniem stanu naszej skóry oraz idącym za nim wygładzeniem i ujędrnieniem jej. To jednak niejedyne zalety masaży wyszczuplających. Te bowiem są w stanie:

  • Pobudzić nasz organizm i tchnąć w niego masę energii, ale jednocześnie odprężyć i zrelaksować – właśnie z tego powodu bardzo często sięga się po nie po pracy.
  • Wspomóc odchudzanie – dzieje się to przez pozbywanie się nadmiaru toksyn ze skóry oraz pobudzenie przemiany materii, która z kolei – stymulowana właściwą dietą – potrafi czynić cuda właśnie w gubieniu zbędnych kilogramów.
  • Zrównoważyć negatywne skutki stresu – nie trzeba nikomu tłumaczyć, że masaż sam w sobie potrafi poradzić sobie z największym stresem, wyciszyć i zrelaksować poddawaną mu osobę.
  • Poprawić ukrwienie i dotlenienie komórek.

Czy masaże wyszczuplające są czymś “dla każdego”?

Decydując się na masaż wyszczuplający rzadko wtedy myślimy o jakichkolwiek przeciwwskazaniach – cóż bowiem może być w nim złego czy negatywnie wpływającego na stan naszego zdrowia? Okazuje się, że wiele przeciwwskazań wynika przede wszystkim z jego wpływu na krążenie – nie zawsze jego pobudzanie jest na miejscu. Na masaże wyszczuplające powinny uważać przede wszystkim osoby z nowotworem, stanami zapalnymi i alergicznymi skóry, ale i zapaleniem węzłów chłonnych. Przeciwwskazaniem do ich przeprowadzania są też zakrzepy, tętniaki i zapalenie żył. O ile zatem masaże tego typu są niegroźne dla zdrowych ludzi, należy uważać, gdyż przy wielu dolegliwościach mogą po prostu zaszkodzić.

Podsumowanie

Masaże wyszczuplające stanowią świetny sposób na to, aby wspomóc nasz organizm w walce ze zbędnym tłuszczem – i właśnie jako zabiegi pomocnicze powinny być traktowane. Z uwagi na swoją nazwę, często podchodzi się do nich jako do czegoś, co mogłoby zapewnić szczupłą sylwetkę i choć rzeczywiście mają na nią ogromny wpływ, powinna im towarzyszyć zdrowa dieta i właściwy tryb życia, który pozwoli wycisnąć z nich pełnię możliwości. Pamiętajmy też, aby przy podchodzeniu po nich nie korzystać z domowych metod – mimo, że wizyta w salonie kosmetycznym (w którym tego typu zabiegi się odbywają) potrafi kosztować naprawdę dużo, jest w stanie mieć zbawienny wpływ na nasze ciało.

 

Polecamy: