Kremacja psa - jak wygląda?

Kremacja psa – jak wygląda?

W życiu każdego właściciela psa, czy też innych zwierząt, przychodzi ten dosyć niemiły moment ostatniego pożegnania swojego najwierniejszego pupila. Do końca dni w sercu właściciela pozostanie niezliczona ilość wspólnie spędzonych chwili pełnych uśmiechu. Pamięć o takim zwierzęcym członku rodziny będzie towarzyszyć nam w tych gorszych, jak i lepszych dniach. Można porównać to do skarbu, o który warto dbać.

Wiadomą rzeczą jest to, że wspomnienia są także bólem, powodowanym tak dużą stratą, z drugiej strony zaś, to właśnie one przypominają o każdej szczęśliwej chwili, która daje nadzieję na przyszłość. Moment śmierci może i nie jest najlepszy, ale trzeba myśleć o tym, co zrobić dalej? Co czeka właściciela po śmierci psiaka? Jak wygląda kremacja psa http://animaleden.pl/kremacja-zwierzat-stargard? Czym różni się utylizacja od wcześniej wspomnianej kremacji?

Przygotowanie ciała po śmierci

Jeżeli do śmierci psa doszło w domu, czy też na terenie w jego pobliżu, a nie w klinice weterynaryjnej, oczywistym staje się to, że jedynie właściciel musi zostać z ciałem pupila, jednocześnie dbając o odpowiednie jego zabezpieczenie do czasu wykonania kremacji. Co warte zaznaczenia, przy pamięci warto mieć to, iż przed samym przystąpieniem do zabezpieczenia zwłok należy założyć rękawiczki ochronne. Psa trzeba dokładnie owinąć w jego ulubiony kocyk, czy też ręcznik oraz wsunąć do worka, żeby w następnym kroku przechować pupila w chłodnym miejscu, które, chociaż w minimalnym stopniu spowalnia proces rozkładu. Kremacja zwierząt https://animaleden.pl/uslugi/ jest jednym z najlepszych sposobów na to, aby okazać im szacunek.

Różnica między utylizacją, a kremacją

Jeszcze parę lat temu polskie prawo mówiło jasno, iż ciało psa z automatu staje się odpadem, które bezpośrednio podlega utylizacji. Krematorium dla zwierząt https://animaleden.pl/kontakt nie jest bezdusznym miejscem, ponieważ nawet i tam, każdy doskonale wie, że takie podejście nie należy do najlepszych i może stwarzać wiele dodatkowego cierpienia właścicielowi zwierzaka. Co więc zrobić z ciałem ukochanego psa? Z całą pewnością, nie może ono leżeć parę metrów pod ziemią zakopane w lesie, czy ogródku. Pomocnymi w takim przypadku okazują się krematoria dla zwierząt.

Utylizacja

Dla pewnej ilości ludzi najtrafniejszym wyborem wydaje się oddanie ciała psa prosto do szpitala, w którym pupil z całą pewnością nie zostanie odpowiednio odprawiony za tęczowy most. Niestety, ale jest to prawda. Po pewnym czasie po zwłoki przyjedzie specjalny wóz, który zabierze naszego pieska, kotka, czy innego zwierzaka domowego, który wraz z innymi takimi przypadkami zostanie później spopielony. A co z prochami? Nie wiadomo. Czy kochając psiaka i traktując go jak członka rodziny, potraktowalibyśmy go w tak okrutny sposób? Pewnie nie. Dlaczego więc godzić się na takie traktowanie przyjaciół na czterech łapach, których pewnie kochaliśmy bezgranicznie? Taki wygląd utylizacji to norma, więc zawsze lepiej postawić na kremacje. 

Kremacja

Najlepszym rozwiązaniem, które jednocześnie ma najwięcej serca, jest nic innego jak krematorium. Gdy nadejdzie ten jeden z najsmutniejszych dni w życiu każdego właściciela, wystarczy wykonać jeden szybki telefon, który kończy się umówieniem po odbiór ciała o wybranej przez dzwoniącego godzinie. Niektórzy twierdzą, że taki kontakt z kierowcą oraz osobą, na której barkach spoczywa zajęcie się wykonywaniem pochówku działa bardzo uspokajająco. W późniejszym kroku dochodzi do zawiezienia ciała psa wprost do krematorium, a tam jest ono spopielane z należytym szacunkiem i ostrożnością. Prochy na końcowym etapie wsypywane są bezpośrednio do urny, która zawsze jest wybrana przez właściciela. Za sprawą takiej opcji, zwierzęcy członek rodziny zawsze będzie obok.

Cena kremacji

Jeśli mowa o cenie kremacji, ta zawsze zależna jest od rozmiarów zwierzęcia, jak i oczywiście sposobu spopielenia zwłok psa. Bardzo małe zwierzęta, których waga jest mniejsza niż 1 kg, skremowane indywidualne to koszt przeszło 390 zł. Zbiorowa opcja to koszt 120 zł. Jeżeli dochodzi do spopielenia indywidualne dużych zwierząt, tych ważących od 25 do 40 kg, cena może wynosić nawet 790 zł. Co warte zaznaczenia, psy przewodnicy osób niewidomych kremuje się bezpłatnie.

Europa to miejsce, w którym dokonywanie kremacji zwierząt jest rzeczą wręcz naturalną. W samych Niemczech istnieje aż 23 krematoriów. W Wielkiej Brytanii zaś praktycznie każde hrabstwo posiada krematorium dla pupili. Jeśli mowa o Stanach Zjednoczonych, tam na porządku dziennym funkcjonują zarówno krematoria, jak i oczywiście cmentarze przeznaczone zwierzętom. Polska na szczęście nie jest odstępstwem od normy. Popularność tego typu usług z całą pewnością przerósł najśmielsze oczekiwania właścicieli krematoriów, chociaż początki nie były łatwe. Śmierć przychodzi znienacka, nie ma weekendów, nie obchodzi żadnych świąt, nie zna nocy i nie wybiera przez okulary swoich preferencji. Krematoria teoretycznie pracują od poniedziałku do piątku w ustalonych godzinach, a w soboty nawet krócej. Bywa i tak, że praca niektórych kończy się dopiero o 1:00 w nocy. Wielu ludzi oddaje temu serce, w końcu pies to także członek rodziny.