Jakie koszty wiążą się z przeprowadzką?

Jakie koszty wiążą się z przeprowadzką?

Jakie koszty wiążą się z przeprowadzką? Planujesz zmienić swoje dotychczasowe miejsce zamieszkania? Planujesz przeprowadzkę, ale nie wiesz jak się do tego zabrać, czego możesz się spodziewać i jakich kosztów oczekiwać? W poniższym artykule znajdziesz odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania. Dowiesz się między innymi: jaka jest stawka godzinowa za wynajem profesjonalnej firmy przeprowadzkowej, jakie dodatkowe koszty naliczają firmy oraz jak możesz zaoszczędzić na przeprowadzce. Zobaczysz także, że zmiana miejsca zamieszkania wcale nie musi być trudna i stresująca – wystarczy się odpowiednio przygotować. 

Godzina przeprowadzki – koszty i zakres usług

Pewnie zastanawiasz się jak dużo trzeba zapłacić za usługi profesjonalnej firmy przeprowadzkowej. Otóż opłaty naliczane są od godziny wykonywanej pracy i kształtują się następująco:

  • 1 pracownik (kierowca) – od 60 do 80 zł za godzinę,
  • 2 pracowników – od 90 do 100 zł za godzinę,
  • 3 pracowników – od 120 do 130 zł za godzinę,
  • 4 pracowników – około 200 złotych za godzinę.

Jakie koszty wiążą się z przeprowadzką?Podane powyżej kwoty to średnie ceny, jakie obowiązują w firmach zajmujących się przeprowadzkami. Wybór takiej firmy nie jest łatwym zadaniem. Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, jakie usługi oferuje dana firma. Jeżeli zamierzasz skorzystać z usług profesjonalistów, aby zrealizować przeprowadzkę biura lub przeprowadzkę firmy, to sprawdź czy w swojej ofercie posiadają np. dodatkowe opłaty za piętra – ponieważ dużo biur znajduje się na wysokich kondygnacjach. Całkowite koszty przeprowadzki związane są także z tym, ile godzin potrzebne jest na wykonanie całej usługi. Koszty wzrastają jednak w sytuacji, kiedy mamy do czynienia z przeprowadzką poza granicę danego miasta lub przeprowadzką międzynarodową

To, na co należy zwrócić szczególną uwagę to fakt, że firmy bardzo często podają minimalny czas trwania przeprowadzki. Zwykle są to minimum dwie godziny – za które trzeba zapłacić, nawet jeżeli przeprowadzka odbędzie się w ciągu godziny. Zapoznaj się także usługami dodatkowymi, świadczonymi przez wyspecjalizowane firmy przeprowadzkowe, gdyż niektóre z nich oferują: pakowanie, transport mebli z wniesieniem oraz rozpakowanie i montaż. Usługa taka wiąże się jednak z dodatkowymi kosztami – nawet około 300 złotych za godzinę.

Nie zapomnij o innych formalnościach

Spakowałeś wszystko, wynająłeś firmę przeprowadzkową i jesteś gotowy do opuszczenia obecnego miejsca zamieszkania? Pamiętaj, że pakowanie i przewóz mebli oraz rzeczy osobistych to nie wszystko. Musisz również pamiętać o dopełnieniu wszelkich formalności związanych z obecnym mieszkaniem. Pamiętaj przede wszystkim o:

  • przekazaniu kluczy właścicielowi i odebraniu kaucji – jeżeli mieszkanie było wynajmowane,
  • dokładnym sprawdzeniu czy w mieszkaniu nie pozostała żadna z Twoich osobistych rzeczy,
  • oraz o odłączeniu wszelkich mediów i pospisywaniu stanów liczników – pomoże to w rozwiązaniu ewentualnych sporów, które mogą zaistnieć w spółdzielni mieszkaniowej.

Bądź gotowy także na dodatkowe opłaty, jakie mogą wynikać z zarezerwowanych przez Ciebie usług. Możesz ich uniknąć w bardzo prosty sposób – dokładnie przeczytaj wszystkie oferty i dogłębnie sprawdź ich szczegóły, zanim wybierzesz firmę przeprowadzkową. 

Przygotuj się na dodatkowe opłaty

transport mebli we WrocławiuPrzedstawione wcześniej ceny wynajmu pojazdu do przeprowadzek wraz z pracownikiem, to uśrednione koszty. Obowiązują one zazwyczaj w dni robocze pomiędzy godziną 8:00 a godziną 18:00. W weekendy stawki mogą być nieco innego – są firmy, w których musisz zapłacić nawet o 50% więcej. W niektórych firmach bardzo istotną kwestią jest także piętro – zarówno te, z którego zabierane są meble, jak i te na które trzeba je dostarczyć. Opłata dodatkowa za każde piętro może wynieść nawet 50 złotych, więc pamiętaj o tym, aby dokładnie sprawdzić wszystkie koszty i przeliczyć je. Może okazać się bowiem, że wybór tańszej firmy może wpędzić Cię w większe koszty – przez opłaty dodatkowe. Kolejnym ważnym czynnikiem jest liczba kilometrów do pokonania oraz to, czy przeprowadzka odbywa się w obrębie jednego miasta, czy też wychodzi poza jego granice. W sytuacji, kiedy przeprowadzasz się z jednego miasta do innego to cena za każdy kilometr oscyluje w granicach 2 złotych i 50 groszy. Dodatkowe koszty mogą wiązać się również z kartonami do przeprowadzki. Dużo firm oferuje wcześniejszy dowóz kartonów pod wskazany adres. Ich cena to około 4-5 złotych za sztukę. Biorąc to pod uwagę czasem lepiej przejść się do pobliskiego sklepu i zapytać, czy nie mają na magazynie zbędnych kartonów.

Podsumowując, przeprowadzka nie jest tak łatwą sprawą, jak mogłoby się wydawać. Trzeba pamiętać o wielu rzeczach i istotnych kwestiach. Przede wszystkim miej na uwadze, aby bardzo dokładnie zapoznać się ze wszelkimi ofertami wystawianymi przez firmy przeprowadzkowe. Zapoznaj się nie tylko z cenami, ale także z zakresem świadczonych przez nich usług – to bardzo istotne. Dobrze przemyśl czy chcesz oszczędzić i wziąć na siebie część obowiązków, czy też wolisz zapłacić za kompleksowe wykonanie całej usługi.