Jak skutecznie leczyć cellulit?

Jak skutecznie leczyć cellulit?

Jak skutecznie leczyć cellulit? Cellulit może pojawić się zarówno u osób bardzo młodych, jak i starszych, a osoba może być bardzo szczupła lub z nadwagą. Można to nazwać jednym z głównych problemów estetycznych. Pozbycie się cellulitu może być bardzo trudne, co potwierdzi każda kobieta, która próbowała z nim walczyć. Ale teraz są nowoczesne metody leczenia cellulitu.

Cellulit: czy potrzebuję leczenia?

Cellulit to stan zapalny tkanki łącznej i jest to bardzo dokuczliwa „skórka pomarańczowa”, która najczęściej pojawia się na pośladkach i pośladkach. Czasami, gdy ta zmiana pojawia się na skórze, pojawia się guzek, który może wyglądać matowo, nawet jeśli osoba aktywnie uprawia sport. Większość kobiet cierpi na cellulit, a tylko około 5-10% mężczyzn jest dotkniętych tą plagą.

Cellulit pojawia się, gdy podskórny tłuszcz zaczyna pęcznieć między włóknami tkanki łącznej. Każdy, nawet bardzo szczupły, ma podskórny tłuszcz i po prostu nie może bez niego żyć. A ponieważ jest warstwa tłuszczu (choć bardzo mała), cellulit też jest możliwy. Dlatego często widuje się go nawet na pośladkach dziewczynek w rozmiarze XS.

Po 30 roku życia stan zwykle się pogarsza, ponieważ skóra właściwa słabnie i stopniowo traci swoją elastyczność. Wiele kobiet latami próbuje leczyć cellulit, a niektóre nawet szukają pomocy chirurga. Liposukcja, czyli chirurgiczne usuwanie tkanki tłuszczowej, nie jest skuteczna w leczeniu cellulitu. Zamiast tego mogą stać się bardziej zauważalne po operacji.

Zasady leczenia cellulitu

Kiedy pojawiają się pierwsze oznaki cellulitu, często pierwszym krokiem jest udanie się do sklepu z kosmetykami i zakup nowego cudownego kremu, który obiecuje harmonijną, gładką skórę i piękno w ciągu 2-3-4 tygodni. Do takich obietnic reklamowych należy podchodzić ze sceptycyzmem. Skóra jest wodoodporna, a każdy krem ​​nawilży tylko powierzchnię. Kremy rzeczywiście mogą sprawić, że skóra będzie bardziej nawilżona i wygładzona, a odblaskowe drobinki sprawią, że będzie ona wizualnie gładsza, ale same kremy nie usuną cellulitu.

Jak skutecznie leczyć cellulit?
Jak skutecznie leczyć cellulit?

Potrzebne jest zintegrowane podejście, które dotyczy wszystkich aspektów życia. Normalizacja metabolizmu jest bardzo ważna, dlatego leczenie cellulitu należy rozpocząć od diety (tj. prawidłowego odżywiania, nie pościć w imię urody, to tylko pogorszy sytuację), dostosowania harmonogramu (nic nie zastąpi braku snu Poważnie wpływa na metabolizm) i przerwy złe nawyki. To podstawa każdego leczenia.

Leczenie miejscowe obejmuje środki drenażu limfatycznego, które poprawiają drenaż limfatyczny i zmniejszają obrzęk. Jest również potrzebny do poprawy ukrwienia tkanek i zwiększenia elastyczności skóry. Konieczne jest unormowanie procesu lipolizy, czyli lipolizy. Niektóre zabiegi medycyny estetycznej mają na celu rozbicie komórek tłuszczowych i rozluźnienie tkanki łącznej w miejscu ich powstawania, a takie zabiegi mogą przynieść naprawdę cudowne efekty. Nawilżanie skóry to ostateczność, a kremy antycellulitowe naprawdę pomagają.

Skuteczna kuracja na cellulit

Istnieje wiele metod leczenia cellulitu, w tym:

  1. Okłady. Na skórę nakładane są środki poprawiające mikrokrążenie i drenaż limfatyczny, na które nakładany jest odpowiedni preparat, a cały proces trwa około godziny. Okłady mogą być wykonane na bazie borowin i soli mineralnych, ekstraktów z alg i innych ziół.
  2. Mezoterapia. Wstrzykiwanie koktajlu substancji aktywnych nie jest procesem szczególnie przyjemnym, ale działa. Koktajle dobierane są indywidualnie w celu przyspieszenia metabolizmu na poziomie komórkowym, wspomagania regeneracji tkanek oraz niszczenia nagromadzonych komórek tłuszczowych.
  3. Masaż. Masaż manualny lub sprzętowy skutecznie usuwa obrzęki, poprawia ukrwienie, niszczy złogi tłuszczu i uelastycznia skórę.
  4. Ozonoterapia. Ozon przyspiesza naprawę uszkodzonych tkanek i stymuluje metabolizm komórkowy.
  5. Masaż LPG. Bardzo popularna procedura obejmująca ekspozycję na próżnię, autorotujące rolki i masaż wibracyjny. Rozbija złogi tłuszczu, napina skórę, poprawia przepływ limfy, wzmacnia mięśnie i likwiduje obrzęki.
  6. Terapia falą uderzeniową. Jest to jeden z najskuteczniejszych zabiegów na cellulit. Metoda polega na wystrzeliwaniu fal dźwiękowych o częstotliwości od 16 do 25 Hz na dotknięty obszar. Dźwięk jest niesłyszalny dla ludzkiego ucha, ale fale dźwiękowe przechodząc przez skórę i tkanki przywracają im zdrową strukturę, mają silny drenaż limfatyczny i łagodzą stany zapalne. Terapia zazwyczaj składa się z 6-12 sesji.
  7. Stymulacja elektryczna. Ekspozycja na prąd elektryczny wzmacnia włókna mięśniowe i sprzyja ponownemu wchłanianiu złogów tłuszczu.
  8. Karboksyterapia. Tak zwana mezoterapia dwutlenkiem węgla. Wzrost dwutlenku węgla poprawia krążenie krwi.
  9. Elektroliza. To właśnie rola małego prądu przyspiesza rozkład tłuszczu.
  10. Wzmocnienie termiczne RF. Procedura opiera się na wykorzystaniu fal radiowych. Metoda polega na ogrzewaniu tkanek w wyniku złożonych procesów molekularnych. Po zabiegu następuje poprawa lipolizy, znaczne wzmocnienie szkieletu kolagenowego skóry, poprawa ukrwienia, znika cellulit.