Jak robić tatuaże?

Jak robić tatuaże?

Jak robić tatuaże? Tatuaże mogą pięknie ozdabiać skórę, ale też ją szpecić. Wszystko zależy od jakości ich wykonania, a także warsztatu pracy konkretnego tatuażysty. Choć kolejne etapy wykonywania wzoru są zwykle takie same, to szczegóły pracy mogą się nieznacznie różnić w zależności od studia tatuażu. Na czym zatem polega tatuowanie i z jakich elementów się składa? Na samym początku jest chęć klienta do wykonania zdobienia, samodzielny wybór wzoru lub konsultacja z tatuażystą, a wcześnie wybór miejsca, gdzie zostanie wykonany. 

Jak wygląda przygotowanie wzoru i miejsca pod tatuaż?

Istnieje kilka metod na stworzenie wzoru. Po pierwsze klient może pojawić się w studiu z własnym projektem lub zdjęciem znalezionym w internecie. Natomiast tatuażysta może przyjąć propozycję zaproponowaną przez klienta, przygotować własną według jego oczekiwań lub zmodyfikować. Świetnie do tego celu sprawdzają się programy graficzne, które dają możliwość dowolnego przetwarzania obrazów. Można zmieniać kształt, kolor, jak i inne elementy. Na koniec należy pamiętać o tym, aby przygotować obraz w takich rozmiarach, jaki będzie na skórze. Konsultacja z tatuażystą i tak jest konieczna.

Czasami klienci zgłaszają się ze skomplikowanymi wzorami, które zawierają wiele szczegółów. Nie zawsze ich osiągniecie jest możliwe. W związku z tym konsultacja pozwala rozwiać wszelkie możliwości i ocenić propozycję klienta, a jeśli pojawiają się jakieś trudności – rozwiązać je lub zaproponować inne rozwiązanie. Najlepsi tatuażyści z Lucky Seven potrafią powiedzieć wprost, że wzór jest nietrafiony. Tatuażysta to często osoba, która może całkowicie odwieść klienta od początkowego planu. Klienci zwracają się z różnymi propozycjami, które czasami są mało estetyczne lub kompletnie do nich nie pasują. Zadaniem tatuażysty jest przekonać klienta do zmiany decyzji, która z pewnością będzie dla niego lepszym rozwiązaniem. A jak przygotować się do wykonania tatuażu? Dzień przed wizytą w studiu warto wydepilować obszar ciała, na którym będzie wykonywany tatuaż. Jeśli klient tego nie zrobi, depilację wykona tatuażysta.

Jak wygląda odrysowanie wzoru i odbicie na skórze?

Po przygotowaniu skóry do zabiegu, tatuażysta zajmuje się odrysowywaniem wzoru. W tym celu przykłada kalkę z rysunkiem do skóry i odrysowuje wzór po liniach. Zaznaczy najważniejsze szczegóły, kontur oraz pozostałe niezbędne do pracy elementy. Po zakończeniu obrysu dokładnie dezynfekuje skórę. Preparat dezynfekujący ma specyficzny zapach, ale jest bardzo skuteczny. Przed odbiciem wzoru należy dokładnie zastanowić się nad jego lokalizacją oraz ułożeniem (np. stroną). Później nie będzie można już dokonać modyfikacji.

Jak przygotować się do tatuowania?

Aby przygotować się do tatuowania, należy mieć przede wszystkim w zasięgu ręki odpowiednie narzędzia i akcesoria. Klient zajmuje zwykle wygodny fotel, a tatuażysta siedzi tuż obok niego. Do wykonania zabiegu potrzebne są: maszynka, końcówki z igłami, wazelina, środki do smarowania tatuowanego miejsca oraz tusze w wybranych kolorach. 

Jak wygląda tatuowanie?

Po odpowiednim przygotowaniu można przejść do zadań właściwych. Po odbiciu wybranego wzoru oraz wygodnym ułożeniu klienta w fotelu, artysta przystępuje do pracy. Każdy zabieg przebiega mniej więcej tak samo. W pierwszej kolejności tusz wprowadzany jest w mocno zaznaczone kontury wzoru. Po naniesieniu konturów można przystąpić do cieniowania oraz tatuowania czarnych elementów. Po tym etapie pracy można przystąpić do kolorowania. To opcja, która jest nieobowiązkowa, ponieważ niektórzy decydują się wyłącznie na czarne tatuaże https://www.lovelove24.com.pl/tatuaze-ile-trzeba-miec-lat/. Nanoszenie kolorowych barwników jest takie samo jak w przypadku czarnego tuszu. 

Jak robić tatuaże?
Jak robić tatuaże?

Podczas pracy tatuatora z pewnością pojawią się ślady krwi. Są to jednak pojedyncze kropelki, które usuwa na bieżąco. Ponadto artysta przez cały czas pracy używa wazeliny, jak i preparatów dezynfekujących. W zależności od czasu trwania zabiegu, tatuator może zaproponować krótką przerwę, która jest dobrym rozwiązaniem dla obu stron. Batonik może się przydać w momencie słabości, by szybko podnieść poziom cukru, a tym samym energii. Ile trwa tatuowanie? Wszystko zależy od stopnia skomplikowania wzoru, jego wielkości, a także doświadczenia artysty. Tatuowanie może zatem trwać od kilkudziesięciu minut do kilku godzin. Po zakończeniu pracy tatuażysta dokładnie przemywa skórę. Następnie zakrywa skórę folią. W okresie letnim należy dodatkowo osłonić skórę zakrytą folią, by uniknąć poparzenia słonecznego. Kontakt z promieniami słonecznymi może być bardzo bolesny i utrudnić gojenie się rany.

Jak wygląda gojenie się skóry?

Po zakończonym tatuowaniu tatuażysta przekazuje zalecania dotyczące pielęgnacji skóry. Przestrzegając tych wskazówek, można uniknąć powstawania blizn, blednięcia tuszu czy innych problemów. Gojenie się skóry zajmuje około 2 tygodnie. Skóra w tym czasie boli i swędzi. Niewskazane jest mimo wszystko jej drapanie, odrywanie naskórka. Natomiast skórę przez cały czas należy smarować specjalnym kremem, który pomaga się jej szybciej regenerować.