Jak podłączyć apple watch z androidem

Jak podłączyć apple watch z androidem

Sprzęt mobilny marki Apple już od dłuższego czasu należy do najchętniej wybieranych przez klientów w Polsce i na świecie. Mimo stosunkowo wysokiej ceny, zegarki czy smartfony marki Apple wyróżniają się bardzo wysoką jakością. Szczególnie smartwatche od Apple są obecnie chętnie wybierane również przez posiadaczy smartfonów z innymi systemami mobilnymi.

Jak podłączyć Apple Watch do telefonu z Androidem?

Sprzęt mobilny marki Apple należy do najchętniej wybieranych w Polsce, co potwierdzają obecne wyniki sprzedaży. Posiadanie smartfonu tej amerykańskiej marki, czy też zegarka, wiąże się z poczuciem prestiżu. Nie bez znaczenia jest również fakt, że taki sprzęt zazwyczaj cechuje się bardzo bogatą funkcjonalnością, nieodstępną dla urządzeń mobilnych innych marek. Powoduje to, że na przykład po smartwatche marki Apple sięgają ostatnio również bardzo chętnie posiadacze smartfonów z Androidem. Czy jednak funkcjonalność w takim wypadku nie zostanie ograniczona? Pomimo tego, że połączenie Apple Watcha ze smartfonem z Androidem nie jest zalecane przez Apple to jest możliwe. Należy jednak pamiętać o tym, że potrzebny będzie do początkowej konfiguracji smartfonem z iOS, gdyż w innym wypadku uzyskanie połączenia będzie niemożliwe. Dodatkowo, zarówno posiadany zegarek, jak też używany smartfon z systemem Android, powinien być wyposażony w łączność LTE. Należy także zwrócić uwagę na to, aby używany smartfon z Androidem, jak też wykorzystywany do konfiguracji Iphone posiadały taki sam format kart Sim, gdyż konieczne będzie jej przełożenie. Po kilku krokach uzyskanie połączenia jest możliwe, oczywiście jednak z pewnymi ograniczeniami. Przede wszystkim, w przypadku zerwania połączenia pomiędzy zegarkiem a telefonem, konieczne będzie ponowne skorzystanie z IPhone. Dodatkowo, część rozbudowanych funkcji Apple Watcha będzie niedostępnych, nawet pomimo pomyślnego skonfigurowania obu urządzeń. Mimo tego, coraz więcej osób decyduje się na taki krok, ze względu na zalety Apple Watcha.

Główne zalety smartwatchy marki Apple

Sprzęt marki Apple, w tym również smartwatche, nie bez powodu jest tak chętnie wybierany przez klientów. Zazwyczaj wysoka jakość takich urządzeń jest powiązana z wyższą ceną która jednak ma wpływ na to, jak długo będzie można z takich urządzeń korzystać. Apple Watch to jeden z tych zegarków, z których można korzystać przez bardzo długi czas bez konieczności ich wymiany na nowy. Ma na to wpływ rozbudowane oprogramowanie takich zegarków, dające łatwiejszy dostęp do funkcji, których najbardziej poszukują posiadacze smart zegarków. Co więcej polityka aktualizacyjna producenta sprzętu marki Apple sprawia, że nawet zegarki kupione kilka lat wstecz otrzymują wszelkie nowe funkcje. Jest to bardzo dużą zaletą tego sprzętu, który wymieniany jest jeszcze rzadziej niż smartfony, gdzie okres wymiany to zazwyczaj około trzy lata. Warto także podkreślić bardzo ciekawy i oryginalny design smartwatchy marki Apple, który, co ciekawe, jest kopiowany obecnie przez chińskich producentów. Również to świadczy o tym, że Apple Watch wyznacza pewne trendy, nie tylko mając na uwadze funkcjonalność tych zegarków, ale również ich wzornictwo. Bardzo istotną zaletą wszystkich sprzętów marki Apple, od zegarków poprzez smartfony, aż po komputery jest to, jak dobrze ze sobą one współpracują. Tylko łącząc ze sobą dwa różne urządzenia od Apple można w pełni wykorzystywać ich potencjał. Oczywiście możliwe jest jednak również połączenie dowolnego sprzętu z Androidem z tym od Apple, ale w takim wypadku nie będzie można odczuć optymalnych korzyści z wykorzystania takiego sprzętu. Przede wszystkim chodzi tutaj o przewidywane przez producenta na przyszłość funkcje, powiązane z automatycznym otwieraniem drzwi samochodów, czy też zamków w drzwiach, które już w niedalekiej przyszłości mogą zrewolucjonizować rynek. Chodzi tutaj jednak również o to, jak dokładnie zapisywane są dane aktywności użytkownika Apple Watcha, oraz jak wygodny jest do nich dostęp. Aplikacja do obsługi Apple Watchy na iOS jest znacznie bardziej funkcjonalna niż jej odpowiednik na Androida.

Gdzie uzyskać pomoc w konfiguracji sprzętu Apple?

Popularność różnego rodzaju urządzeń mobilnych marki Apple powoduje, że obecnie znacznie łatwiejsze jest uzyskanie pomocy podczas ich konfiguracji. Mowa tutaj jest przede wszystkim o serwisach tego producenta, które zlokalizowane są w większych i średnich miastach naszego kraju. Oprócz przyjmowania do naprawy sprzętu mobilnego w ramach gwarancji, w serwisach tych bez większych problemów można uzyskać pomoc przy jego konfiguracji. Dotyczy to również Apple Watchy – w serwisach można również zaznajomić się z podstawowymi i bardziej zaawansowanymi funkcjami tego sprzętu, z których początkowo trudno zdawać sobie sprawę. Oprócz serwisów, podobne informacje można uzyskać na rozmaitych forach internetowych, gdzie również dostępne są informacje na temat połączenie Apple Watchy ze smartfonami z Androidem. Dostępne są tam również informacje na temat zalet, jak i wad takiego rozwiązania.