Ile kosztuje używany kontener morski

Ile kosztuje używany kontener morski

Ile kosztuje używany kontener morski. Domy z kontenerów morskich buduje się szybko, nie wymagają mocnego fundamentu, mogą rosnąć w górę i wszerz. Ludzie podejmują takie decyzje nie zawsze po to, by zaoszczędzić pieniądze, ale by pokazać swoją wewnętrzną kreatywność i własne spojrzenie na filozofię życia codziennego. W zależności od potrzeb kupują używane kontenery morskie 20 stopowe lub kontenery 40. Modny jest upcykling budownictwa, który rozwiązuje problemy ekologii i recyklingu. Na czym polega? Na przetwarzania wtórnego odpadów, dzięki czemu tworzone są produkty o większej wartości niż surowce, które zostały do niego wykorzystane. Korzyści z ponownego wykorzystywania używanych pojemników transportowych

Aby zapewnić bezpieczeństwo towarów w warunkach agresywnej słonej wody, wibracji i spadków temperatury, kontener 20 stopowy musi spełniać podwyższone wymagania konstrukcyjne. Czym cechuje się jego wygląd? Jest to stalowy równoległościan z bramą i rampą wjazdową. Wsporniki łożysk są spawane z belek stalowych i osłonięte blachą o grubości 3-4 mm. Dno i ścianki są dodatkowo wzmocnione usztywnieniami. Rozmiary są zróżnicowane, specjalnie do budowy budynków używane są kontenery 40 stopowe oraz kontener 20 o długości 12 i 6 metrów. Waga kontenera waha się od 2,2 do 3,8 tony. Ile kosztuje używany kontener morski? Kontener morski używany 40 stopowy – 12 metrowy można kupić w cenie od 8000 do 11000 złotych. Natomiast kontener 20 stopowy – 6 metrowy uda się kupić w cenie od 6000 do 7000 złotych. Cena jest uzależniona od jego stanu technicznego, pojemności i daty produkcji, dlatego trzeba zastanowić, które parametry są najważniejsze. Kontenery morskie 20 stopowe i 40 stopowe są bardzo funkcjonalne i wytrzymałe, dlatego po zakończeniu możliwości jego użytkowania są dalej odsprzedawane i przerabiane np. na magazyny, przebieralnie, mieszkania.

Jakie zastosowanie znajdują używane metalowe skrzynie transportowe?

Gdy morze się kołysze i szaleje huragan, kontenery morskie 20 stopowe wytrzymują wszelkie ekstremalne wpływy i zapewniają bezpieczeństwo ładunku. To samo dotyczy kontenerów 40 stopowych. A jeśli tak, to pomysł wykorzystania ich, jako podstawy dla budynków mieszkalnych wydaje się całkiem logiczny.Takie mieszkania są w naszym kraju stają się popularne, dlatego warto przyjrzeć się ich zaletom. Konstrukcja z kontenerów morskich w rzeczywistości łączy dwie technologie – modułową i ramową. Jedynie w roli modułu konstrukcyjnego jest jednocześnie ramą nośną, jest skrzynką w formie równoległościanu z żebrami usztywniającymi w postaci profilowanych belek metalowych. Skrzynie, oryginalnie zaprojektowane do najtrudniejszych warunków pracy, wykonane są ze stali stopowej, która charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością i odpornością na wszelkie czynniki atmosferyczne. Praktyka używania małych kontenerów (5, 10 stóp) do zbudowania garażu, warsztatu lub pomieszczenia gospodarczego nie jest nowa. Do budowy domów mieszkalnych z kontenerów z reguły stosuje się produkty o takich standardowych rozmiarach, jak 20-, 40- i 45-stopowe, o szerokości 2,4 m i wysokości nieco mniejszej niż 2,7 m. Problem braku wysokości i szerokości rozwiązuje modułowa zasada budowy: kontenery układa się jeden na drugim i montuje, a także łączy się wzdłuż dłuższego boku i odcina dzielące je ścianki.Tym samym powierzchnia domu może wynosić od 15 m² (jeden kontener 20 stopowy) do niemal dowolnej wielkości, w zależności od ilości i wielkości modułów.

Zalety budownictwa kontenerowego

Konstrukcja jest stosunkowo łatwa i nie wymaga mocnego fundamentu. Garaż lub szopę z kontenera morskiego 20 stopowego można po prostu zainstalować na zagęszczonej warstwie gruzu lub utwardzonym terenie. A mieszkania z kontenerów morskich zwykle podpiera się płytką taśmą, słupem lub podstawą palową. Ponieważ szybkość pracy jest główną zaletą budowania z kontenerów 40, które służą, jako gotowe pojemniki budowlane, stosy śrubowe są dla nich najlepszą opcją fundamentu. Pozwalają na łatwe dopasowanie budynku do każdego trudnego terenu, dają możliwość powiększenia przestrzeni mieszkalnej poprzez dołączenie dodatkowych modułów, a także przearanżowanie domu. Wykonanie tego wszystkiego w przypadku fundamentu betonowego będzie znacznie trudniejsze i bardziej kosztowne. Pora roku na montaż pali nie ma znaczenia, co również jest ważne, ponieważ budownictwo kontenerowe jest całoroczne.

Gdzie kupować metalowe skrzynie transportowe?

Przy zamawianiu kontenerów 20 od firmy zajmującej się projektowaniem i budową tego typu obiektów z używanych kontenerów, otwory okienno-drzwiowe oraz wszystkie otwory technologiczne wykonywane są w firmie podczas przygotowania modułów. Można je również docinać bezpośrednio na budowie. Format przeszkleń, które mogą być panoramiczne, oraz ilość przegród określa projekt. Wszystkie krawędzie sekcji, a także miejsca, w których konstrukcje są przyspawane do fundamentu i do siebie, muszą być starannie pokryte związkami antykorozyjnymi. Pomocna rada! W procesie budowy domu mieszkalnego z kontenerów morskich można korzystnie łączyć kontenery 40 lub 20 stopowe z innymi modułami budowlanymi, na przykład żelbetem lub cegłą. Dlaczego opłaca się kupować mieszkania z kontenerów morskich? Domy wykonane z kontenerów mają konstrukcję stabilną sejsmicznie, dlatego tego typu budowle często wznoszone są w rejonach, w których obserwuje się różne klęski żywiołowe, np. huragany czy trzęsienia ziemi.