Czym są litery przestrzenne reklamowe?

Czym są litery przestrzenne reklamowe?

Litery przestrzenne reklamowe, to zgodnie z nazwą, litery trójwymiarowe, które wykona są z różnego typu materiałów (między innymi metal, tworzywa sztuczne, drewno czy styrodur). Litery cieszą się ogromną popularnością i w związku z tym znajdują szerokie zastosowanie marketingowe. Litery 3D można wykorzystać do reklamowania własnego przedsiębiorstwa, tworząc z ich pomocą napisy. Przez osoby prywatne stosowane są do robienia różnych napisów. W związku z tym przydają się naprawdę w różnych sytuacjach.

Czym są litery przestrzenne reklamowe?

Litery przestrzenne to przede wszystkim forma reklamy i dekoracji. Tworzone z różnego rodzaju tworzyw mogą być trójwymiarową figurą, która wykorzystywana jest w celu zbudowania napisów stojących lub wiszących. Mogą mieć rozmaite kolory, wymiary i kształty, dzięki czemu z łatwością można je dopasować do indywidualnych potrzeb. Bardzo nowoczesną ich formą są podświetlane wersje, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród firm, ale również osób prywatnych. Cechują się nie banalnością, a także łatwą formą montażu.

Gdzie można umieścić litery przestrzenne reklamowe?

Litery przestrzenne można umieścić w wielu miejscach. Najczęściej jednak ozdabiają fronty budynków, czyli znajdują zastosowanie zewnętrzne. W związku z tym znajdują się na domu lub siedzibie firmy. Można je również umieścić wewnątrz budynku. Wtedy zwykle ozdabiają ścianę, a nawet podłogę. Decydujące znaczenie ma tutaj pomysł na ich aranżację, a także zagospodarowanie przestrzeni, gdzie mają  się znaleźć. Aby można było dobrze zrealizować pierwotny zamysł, należy dokładnie określić swoje oczekiwania przed złożeniem zamówienia na literki. W ten sposób producent może spełnić i dostosować się do wskazanych wymagań albo wskazać alternatywne rozwiązanie, które może okazać się bardziej korzystne.

Zobacz także:

Z jakich materiałów są wykonywane litery?

Litery przestrzenne reklamowe powstają z różnych materiałów. W ten sposób można je perfekcyjnie dopasować do potrzeb konkretnego wnętrza. Tradycyjnym rozwiązaniem z pewnością jest wybór z drewna, który świetnie sprawdzi się w klasycznej aranżacji. Ich waga może jednak utrudnić przenoszenie i dekorację w różnych przestrzeniach, dlatego alternatywą dla nich jest model styropianowy. W przypadku literek, które mają być trwałe i solidne, a przy tym efektowne z pewnością świetnym rozwiązaniem są nowoczesne wyroby z pleksi albo styroduru, który stwarza wiele możliwości wyboru zarówno pod względem koloru, jak i kształtu liter. Powstają również metalowe litery 3D, które są praktycznym rozwiązaniem na zewnątrz.

Rodzaje liter przestrzennych

Biorąc pod uwagę specyficzne rozwiązania konstrukcyjne, wyróżnia się kilka podstawowych rodzajów liter:

– podświetlane od tyłu. Choć nie przyczyniają się do lepszej widoczności reklamy, to niewątpliwie wpływają na jej wartość estetyczną. Zamontowane w tylnej części liter diody LED lub rurki neonowe efektownie rozświetlają tylną powierzchnię,

– świecenie od tyłu. Pozornie mogłoby się wydawać, że to błąd, a ta technika jest powtórzeniem omówionej wyżej. Tymczasem istnieją między nimi podstawowe różnice. W tym modelu diody LED lub rurki neonowe znajdują się we wnętrzu każdej litery i świecą za napisem, podkreślając jego kontury. W ten sposób powstaje przerwa między ścianą a umieszczoną na niej reklamą. Światło rzuca klimatyczny cień, który rozprasza się, dając klimatyczną poświatę,

– podświetlenie od przodu. W tej wersji to przednia część liter wyposażona jest w diody LED lub rurki neonowe. Dzięki temu podkreślają reklamę, czyniąc ją bardzo widoczną i mocno zwracając uwagę obserwatorów,

– tradycyjne. W tej grupie znajdują się zwykłe litery przestrzenne, które nie są wyposażone w system podświetlenia. Zwykle wykonane są ze styroduru. Rozwiązanie, ze względu na słabnącą skuteczność, jest coraz rzadziej stosowane,

Nie tylko reklama

Choć litery przestrzenne reklamowe wykorzystywane są głównie w celach marketingowych, to znajdują również inne zastosowanie. Coraz więcej osób decyduje się na ich stosowanie w celach dekoracyjnych. W związku z tym pojawiają się na imprezach prywatnych oraz eventach firmowych. Duże zainteresowanie mają również wśród klientów indywidualnych, którzy decydują się na ich umieszczanie we własnych domach, ogrodach czy tarasach. Pomysłów na ich zastosowanie jest naprawdę wiele, wystarczy tylko odrobina wyobraźni lub inspiracji.

Zamówienie czy samodzielne wykonanie?

Litery przestrzenne można wykonać samodzielnie, ale znajdują wtedy zastosowanie raczej do prywatnych celów. Natomiast litery przestrzenne reklamowe powinny być wykonywane przez profesjonalistów, którzy dbają o ich jakość. Poza tym samodzielne ich tworzenie wymaga nie lada wprawy, wytrwałości, a także posiadania odpowiednich materiałów, co może szybko zniechęcić do pracy. Dlatego też korzystniejszym rozwiązaniem jest zamówienie liter u profesjonalnego producenta, który dysponuje właściwym parkiem maszyn, wysokiej jakości materiałami, a także zasobami ludzkimi o odpowiednich kwalifikacjach i umiejętnościach do tego typu pracy.