Co to jest lombard i czym się zajmuje?

Co to jest lombard i czym się zajmuje?

W sytuacji, kiedy brakuje nam gotówki, możemy skorzystać z szeregu rozwiązań finansowych takich jak kredyt, pożyczka pozabankowa, lub pożyczka pod zastaw w lombardzie. Ta ostatnia forma jest dość znana, ponieważ w zasadzie natychmiast można uzyskać spory zastrzyk gotówki przy minimum formalności. Sprawdźmy, czym jest lombard w Warszawie, jak działa, i co można oddać w zastaw.

Jak działa lombard?

Lombard jest swego rodzaju instytucją, która udziela pożyczek pod zastaw. Niewątpliwą zaletą jest fakt, że zastawiając rzecz, pieniądze otrzymujemy natychmiast po podpisaniu umowy. W dużym uproszczeniu pożyczka jest zabezpieczana pewnym dobrem, które możemy odzyskać po spłaceniu pożyczki w terminie określonym w umowie. Lombardy umiejscowione są zwykle w biedniejszych dzielnicach miast, ponieważ to właśnie tam istnieje największe prawdopodobieństwo na spory ruch w interesie. Skup za gotówkę w Warszawie jest szybką, łatwą i bezpieczną opcją na uzyskanie natychmiastowej pożyczki w przypadku, kiedy pieniędzy potrzebujemy “na już”. Lombardy idąc z duchem czasu, przeniosły się również do internetu. To niezwykle powszechna opcja rozszerzenia prowadzonej działalności, gdyż klienci bez wychodzenia z domu mogą zakupić zastawiony wcześniej i nieodebrany przez pożyczkobiorcę towar.

Co można oddać w zastaw?

W lombardzie możemy zastawić zasadniczo wszystko, co jest ruchome. Najchętniej jednak lombardy przyjmują rzeczy wartościowe, które można szybko i z zyskiem spieniężyć. Najczęściej lombardy przyjmują pod zastaw:

 • biżuterię ze srebra i złota, oraz inne przedmioty z tych kruszców
 • sprzęt AGD i RTV
 • sprzęt komputerowy taki jak tablety, laptopy, monitory i komputery stacjonarne
 • konsole do gier
 • antyki i stare lub wartościowe monety
 • telefony komórkowe
 • wartościowy sprzęt sportowy
 • sprzęt do ćwiczeń w domu
 • papiery wartościowe
 • aparaty fotograficzne
 • dzieła sztuki
 • drogie zegarki.

Lombardy oferujące skup rowerów w Warszawie to gratka nie tylko dla osób potrzebujących gotówki i posiadających rower na zbyciu, ale również dla osób poszukujących sprawnych rowerów w dobrym stanie. W sezonie ceny rowerów w sklepach rosną, wszak popyt reguluje ceny. Jednak lombard rowery Warszawa oferuje pojazdy w bardzo korzystnych cenach, więc każdy może wybrać sprzęt na własną kieszeń i cieszyć się krótkimi i dalekimi wycieczkami. W lombardzie możemy znaleźć używane i nowe rowery miejskie, szosowe, górskie, a nawet elektryczne, które od kilku sezonów cieszą się ogromną popularnością.

Nie tylko drobiazgi

Nie tylko drobne rzeczy można oddać pod zastaw w lombardzie. Lombard samochodowy w Warszawie udziela pożyczek pod zastaw samochodów.  Bez sprawdzania zdolności kredytowej i baz dłużników już w niespełna godzinę można uzyskać spory zastrzyk gotówki. Oddając samochód pod zastaw w lombardzie, musimy liczyć się z faktem, że do czasu zwrotu pożyczki, nie możemy użytkować pojazdu, ponieważ przechodzi on na czasową własność lombardu. Z reguły zwrot pieniędzy następuje do 30 dni i wtedy możemy odzyskać swój samochód. Lombard oferujący skup samochodów w Warszawie to również bardzo dobry sposób na szybką sprzedaż samochodu, kiedy czas nas nagli i nie chcemy czekać na kupca.

Zasady wzięcia pożyczki lombardowej

Zasada wzięcia pożyczki w lombardzie w Warszawie  jest niezwykle prosta i nie wymaga żadnych zabezpieczeń, oprócz zastawianej rzeczy. Najczęściej formalności zamykają się w kilkunastu minutach i podpisaniu umowy. Na umowie podpisywanej z klientem pracownik lub właściciel powinien umieścić następujące dane:

 • szczegółowe dane osobowe pożyczkobiorcy
 • opis zastawianego przedmiotu
 • kwotę udzielanej pożyczki
 • termin i forma spłaty zobowiązania
 • kwoty wszystkich opłat związanych z udzieleniem pożyczki.

Sposób zawarcia transakcji jest niezwykle prosty. Pracownik lub właściciel lombardu ogląda rzecz, oraz ją wycenia. Należy pamiętać o tym, że nigdy nie otrzymamy pożyczki na pełną wartość przedmiotu, z reguły wycena opiewa na 25-50% wartości zastawianego przedmiotu.

Co, jeśli nie oddamy pożyczki?

Okres spłaty pożyczek lombardowych jest stosunkowo krótki, ponieważ najczęściej nie przekracza miesiąca. Jest to dobra oferta na uzyskanie natychmiastowej gotówki, jeśli oczekujemy na wpływ środków w krótkim czasie, którymi będziemy mogli spłacić zastaw. Lombard w Warszawie w wyjątkowych sytuacjach może przedłużyć termin spłaty pożyczki, jeśli jednak klient nie spłaci zadłużenia, zastawiony przedmiot przechodzi na własność lombardu. Lombardy są doskonale zaopatrzonymi w różnorodny towar instytucjami, dlatego poszukując sprzętu RTV, biżuterii, lub  po prostu okazji na ulokowanie swoich finansów, niewątpliwie warto odwiedzić lombard w Warszawie. Znajdziemy tam szeroki asortyment towaru, który nas aktualnie interesuje. Stara antyczna biżuteria, srebrne zastawy stołowe, aparat fotograficzny na sesje, czy też perełki związane ze sztuką oferowane są w korzystnych cenach i bardzo dobrym stanie, a nierzadko są to nowe nieużywane egzemplarze, szczególnie w przypadku telefonów komórkowych, czy komputerów.